اصلاح شماره گذاری خودکار جدول ها و شکل ها

مهم‌ترین مطالب

بعد از صفحه آرایی کامل پایان نامه با قالب های آمادۀ قالب پرو و آپدیت فهرست ها، ممکن است با ایراد در شماره‌گذاری جداول و شکلها روبرو شوید. این ایراد به این صورت است که شماره‌گذاری جداول و شکلها از شماره 1 شروع نشده باشد. مثلاً اولین جدول و اولین شکل فصل سوم، شماره 3-2 داشته باشد. در صورتی که باید شماره (جدول 3-1) و (شکل 3-1) داشته باشد. این ایراد مربوط به یک باگ در نرم افزار word می‌باشد.

شکل 1. ایراد در شماره گذاری خودکار جداول و شکل ها

توجه: در صورتی که پایان نامه شما شامل نقشه و نمودار هم باشد، در انتهای کار حتماً شماره گذاری این دو فهرست هم علاوه بر فهرست جداول و شکل‌ها بررسی کنید و در صورتی که ایرادی مشاهده شد با استفاده از راه حل ساده‌ی زیر آن را برطرف نمایید.

حل مشکل شماره گذاری خودکار

برای رفع این مشکل فقط کافی است به اولین جدول و اولین شکلی که شماره اشتباه خورده بروید (مثلاً جدول 3-2 و یا شکل 3-2) و سپس روی شماره آن راست کلیک کرده و روی گزینه Restart at 1 کلیک کنید. مابقی شماره جداول و شکل ها به صورت خودکار درست می‌شوند.

شکل 2. شروع شماره گذاری ها از عدد 1

به طور مثال در این نمونه که فهرست‌های آن در تصاویر بالا قرار دارد، باید این کار روی جدول 3-2 و جدول 4-2 و شکل 4-2 انجام شود تا تمامی شماره‌ها اصلاح شوند.

در نهایت یکبار دیگر فهرست آپدیت شود. در زمان آپدیت فهرست‌ها گزینه Update entire table انتخاب شود.

سؤالات، نظرات و دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *